balsam do ciała

Jak pielęgnować skórę zimą? Wybieramy balsam

Zimą, gdy mroźne i chłodne powietrze osłabia nasz organizm, skóra potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji. Można ją znaleźć w balsamach. Jaki produkt wybrać i na co zwracać uwagę na opakowaniu, by dostarczyć cennych witamin i składników ciału? Co jest niezbędne nam zimą? Doradzamy, na czym powinnaś skupić się zimą!

Poszukuj witaminy E
Przed zakupem balsamu sprawdź, czy znajduje się w jego składzie witamina E. Ma ona właściwości ujędrniające i zarazem pozwala zatrzymać wodę w głębokich tkankach skóry, dzięki czemu nie jest ona odwodniona i przesuszona. Pomaga więc w prawidłowym nawilżaniu i utrzymaniu odpowiedniego stanu natlenienia skóry. Warto także, aby balsam do ciała zawierał masło shea lub olejek arganowy – te substancje także świetnie pomagają w utrzymaniu jędrności i gładkości skóry. Pamiętaj, aby przed wyjściem na zimne powietrze, obficie posmarować stawy i miejsca, które nie są chronione przez grubszą warstwę tkanki tłuszczowej. Kolana, łokcie, paliczki są narażone na szybkie odmrożenia, ale pierwszym skutkiem będzie zawsze sucha, zrogowaciała i nie przyjemna w dotyku skóra.
Zerknij na półkę z naturalnymi kosmetykami
balsam do ciała
Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Bardzo dobrze działają balsamy oraz kremy, które należą to tak zwanych biokosmetyków albo kosmetyków naturalnych. Ich skład w przeważającej części zawiera składniki naturalne, dzięki czemu nie uczulają i nie powodują podrażnień. A za to mają dużą zawartość witamin, minerałów, korzystnych olejków, które nie zostały wytworzone w laboratorium, a pochodzą z naturalnych źródeł. Co prawda, tego typu balsam do ciała będzie nieco droższy, ale warto zainwestować w siebie, piękno swojego ciała.

Nawilżenie utrzymuje się nawet przez cały dzień dzięki balsamowi z dużą dawką oleju kokosowego lub arganowego. W ten sposób nie powodujesz też zatykania porów skóry – posmarujesz się raz i ta dawka wystarczy Ci na cały dzień. Przemyśl tą kwestię, zanim zdecydujesz się na zakup preparatu z drogerii. Dobrych kosmetyków poszukuj w sieci.