Peeling enzematyczny – co musisz o nim wiedzieć?

Peelingi enzymatyczne oparte są na kwasach, które działają wgłąb skóry. W odróżnieniu od tradycyjnych peelingów, nie trzeba dynamicznie masować twarzy, by zadziałały. Wystarczy je nałożyć i poczekać, aż wchłoną się i kwasy zaczną działać. Jednak czy taki peeling jest dla wszystkich? Kto nie powinien z takiego peelingu korzystać?

Dla kogo przeznaczone są enzymatyczne peelingi?
Czy to przeziębienie czy już grypa?

Autor: gmfrk.pl
Źródło: gmfrk.pl

Osoby posiadające wrażliwą cerę lub skórę naczynkową bardzo źle reagują na tradycyjne peelingi, ponieważ mechaniczne złuszczanie zrogowaciałeś skóry podrażnia tylko ich cerę. Może to powodować jeszcze większe problemy, jak zaczerwienienie, wysypkę, reakcje alergiczne. I właśnie z myślą o tych osobach kosmetolodzy stworzyli peeling enzymatyczny. Osoby o cerze tłustej lub suchej, także mogą zwrócić się w stronę tych kosmetyków, jednak muszą uważać, aby dobrać odpowiedni rodzaj peelingu enzymatycznego. Dobór nieodpowiedniego specyfiku może spowodować jeszcze większe problemy skórne. Dlatego przed zakupem najlepiej trochę poczytać o tych produktach i wybrać peeling, który nie zaszkodzi, a pomoże twojej skórze.

Zalety peelingów enzymatycznych dla określonych rodzajów skóry
Peeling enzymatyczny w inny sposób pomaga określonemu rodzajowi skóry. Na przykład skóra tłusta ze skłonnością do wyprysków często jest traktowana tradycyjnymi, nawet gruboziarnistymi peelingami, ponieważ trudno jest się „przebić” przez warstwę sebum i dotrzeć do porów, a następnie je oczyścić. Peeling enzymatyczny pozwala uniknąć tarcia, co może spowodować nasilenie wyprysków i zmian trądzikowych. Z kolei przy cerze wrażliwej, o czym już wspominaliśmy, tego rodzaju kosmetyki nie dopuszczają do podrażnień i zabezpieczają skórę.

Peelingi enzymatyczne są stosowane jako pierwszy etap w innych zabiegach kosmetycznych. Oczyszczają skórę i pozwalają np. przeprowadzić zabieg mikrodermabrazji. Pozwalają także na lepsze wchłanianie substancji nawilżających i odżywiających, dlatego są stosowane w kuracjach regeneracyjnych.