kosmetyki

Popularne i bezpieczne kosmetyki w każdym sklepie

Kosmetyki do dłoni można kupić praktycznie w każdym sklepie, a nawet w niektórych kioskach. Są one tak powszechnie używane, że każda kobieta przed dłuższym wyjściem z domu zabiera do torebki jeden ze swoich kosmetyków do dłoni. Dzięki temu może się odświeżyć i nadać swoim dłoniom przyjemny zapach w każdej sytuacji. Wśród kosmetyków do dłoni można wymienić różne kremy, balsamy i żele, a także mydła i chusteczki nawilżające.

kosmetyki
Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Wygodne w użyciu chusteczki nawilżające przydają się zwłaszcza w podróży, można nimi przetrzeć ręce po skorzystaniu z toalety lub po prostu po nocy spędzonej w autobusie. W sprzedaży dostępne są także chusteczki nawilżające o silniejszym działaniu antybakteryjnym, a z drugiej strony, przeznaczone do skóry wrażliwej ze skłonnością do reakcji alergicznych. Z myślą o podróżach produkowane są także niewielkie mydełka i małe opakowania żeli do mycia rąk, które można zabierać do torebki za bardzo jej nie obciążając. Nie wszystkie firmy zajmują się produkcją małych mydełek, natomiast bardzo wiele firm kosmetycznych zajmuje się produkcją mydeł o najróżniejszych zapachach, które są w stanie zaspokoić potrzeby praktycznie wszystkich klientów. Podobnie jest z żelami do mycia rąk.

Za bardzo ważne kosmetyki do dłoni uważane są także balsamy i kremy. Kupowanie balsamów jest bardzo ekonomiczne dlatego, że są one przeznaczone nie tylko do dłoni, ale do całego ciała. Odpowiedni dla niesie balsam możemy wybierać wśród wielu różnych balsamów dostępnych w sprzedaży. Jedne z nich są słabo, inne natomiast silnie nawilżające, mogą posiadać również delikatny lub intensywny zapach. Produkowane są również balsamy do skóry wrażliwej i różne balsamy do skóry skłonnej do powstawania alergii. Jedne z takich balsamów można kupować w supermarketach i drogeriach, inne natomiast znajdziemy jedynie w aptekach.

kosmetyki
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
W niektórych przypadkach dostaniemy także receptę od lekarza na specjalną maść łagodzącą różne podrażnienia i rany powstające na rękach w trakcie przebiegu różnych chorób skóry. Szeroki wybór posiadamy także w sytuacji, gdy chcemy kupić dla siebie krem do dłoni. Taki krem może stanowić ochronę przed oddziaływaniem na skórę niskiej temperatury i czynników mogących wpływać na jej wysuszenie. Na skórze dłoni będziemy także używać kremów kupowanych do całych rąk czy twarzy. W takim wypadku nie będziemy dobierać kupowanych przez nas kremów specjalnie do dłoni, ale używać kremów uniwersalnych posiadających ulubiony przez nas zapach i konsystencję odpowiadającą naszym potrzebom.